Balíček ke Dni Země jako zrcadlo Svazu

Dětičkáři na vlastních nohou ... Ač se to nezdá, tak balíčky, které vedoucí MOPíků dostávají ke Dni Země a před Vánoci, mohou napovědět, jaké jsou vztahy mezi „dětskou“ a „odbornou“ větví ČSOP. Pojďme si společně provést malé porovnání stavu dnes a před cca osmi lety.

Ač jsem poměrně mlád, tak jsem již docela pamětníkem a nutno konstatovat, že na přelomu tisíciletí nebyla v balíčcích pro vedoucí nouze o materiály vydané různými „dospěláckými“ ZO ČSOP z celé republiky. Dostávali jsme samolepky, plakáty či kalendáříky. Naproti tomu materiál z dílny dětičkářských základek byl velikou vzácností.

Podíváme-li se na letošní jarní balíček, tak najdeme 3 zajímavé brožury z dílny dětičkářských základek, něco mimosvazových materiálů zaměřených na ekologické poradenství a taky kupu samolepek z dílny SMOP. Zdá se vám taky, že tam v porovnání se situací před lety něco chybí? Ano, nejsou tam žádné materiály od „dospěláckých“ základek. Možná je to škoda, ale s tím jen těžko něco uděláme. Doporučoval bych pohlížet na to jinak: Je fajn, že „dětičkáři“ stojí na vlastních nohou a i jejich základky umí vydat materiály zajímavé pro všechny mopíky a jsou ochotni poskytnout je ostatním. Za naší ZO děkuji těm základkám, které tak učinili.

««« Předchozí text: Web - 46/04. JARO Jaroměř Následující text: Web - 57/01. ZO ČSOP Kosenka »»»

-MB- | 30. 4. 2007 Po 08.17 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 768x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Rádo se stalo....
Vašek Bartuška mejl web 30. 4. 2007 Po 17.26

Rádo se stalo… Vašek Bartuška, ČSOP Třeboň

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin