O nás ....

Proč vůbec

Naším cílem je přispět nápady, fantazií a třeba i trochu nevšedními pohledy do života Českého svazu chránců přírody a občanských sdružení vůbec (tedy nejrozšířenější skupina neziskového sektoru). Sešli jsme se, protože obě tyto oblasti známe poměrně důkladně (nejen z různých úrovní činnosti Svazu, ale i dlouhodobě či z různých jiných spolků), máme co říci a navíc si myslíme, že takových lidí je v naší organizaci určitě více. Proč nespojit své síly a společně se nepokusit z ČSOP vytvořit moderní spolek, kde je normální diskutovat, projevovat své názory,… a tak přispívat ke kladnému obrazu na veřejnosti. Za pokus to určitě stojí.

Možná si říkáte, že jsme měli své podněty přednést na jednání ÚVR, poslat do Depeší či prezentovat na Sněmu? Na to lze odpovědět prostě: jednak to dlouhodobě děláme a dále, již je jiná doba a moderní technika dává více možností. Nebraňme se novým věcem.

A snad ještě varování závěrem: většina textů nebyla testována na zvířatech a tak vůbec neručíme za případné zdravotní problémy při jejich studiu. Bude-li to někdo brát smrtelně vážně, je to jeho problém. O život však určitě nepůjde.

Proč Depeše.CZ

V ČSOP v současnosti existují dvoje Depeše, a to „Depeše ČSOP“ a „Depeše JUV“. Naším cílem je doplnit toto duo o třetí zpravodaj – nezávislý internetový informačník o dění nejen v ČSOP. (Vhodnost zřízení takovéhoto zpravodaje včetně diskusního fóra se diskutovala i na posledním Sněmu ČSOP.) A protože jsme přesvědčeni, že do názvu celostátního zpravodaje ČSOP slovo Depeše patří, zvolili jsme název Depeše.CZ.

Nenechávejte si své názory jen pro sebe

Váháte, zda máte na nějaké názory reagovat či ne? Říkáte si „to já kdybych popsal…“? Myslíte, že by se mělo napsat něco k…? Tak neváhejte a projevte se. Drze předpokládáme, že psát umíte a tak se do toho konečně dejte!

Přesto připojujeme několik drobných poznámek „aby bylo předem jasno“:

  1. při reakcích na něčí texty prosíme o používání těch označení autorů, které si sami zvolili
  2. nejsme puristé ani zarputilí jazykozpytci, nebojte se psát „sice česky, ale po vašem“
  3. vyhrazujeme si právo udržet web v rámci platných zákonů, takže vše „za hranou zákona“ umravňujeme
  4. a navíc: vulgární příspěvky nekompromisně mažeme

ISSN

Náš zpravodaj získal mezinárodní standardní číslo seriálové publikace ISSN 1802–4459.

Michal Kulík, -MB-, Honza Koukl

Napsal Autoři, tisk, přečteno 10368x

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin