Potřebuje Svaz členy?

obrazek Když se mne několik členů ČSOP z různých koutů republiky v pondělí 10. září ptalo, co že to znamená, když dnes dostali pozvánku na celostátní setkání členů, které proběhlo už o víkendu, pomyslela jsem si, že u nich asi ne úplně dobře funguje pošta. O něco lépe na tom byla řada členů, kteří dostali pozvánku už v pátek před víkendem a tak mohli konečně vyrazit na setkání – po dvou letech se znovu potkat se starými známými, pokoukat a popovídat co se kde za ty dva roky povedlo, pochlubit se činností, nabrat inspiraci,… Další početná skupina členů obdržela pozvánku až v úterý, ve středu,… – po akci.

Po přečtení data a úvodní věty „za dveřmi je Setkání členů“ není pochyb, že setkání je opravdu „za dveřmi“ a nikoliv „přede dveřmi“. Nezastírám, že jsem o setkání věděla od konce června, ale to jen díky faktu, že jsem členkou Předsednictva a občas kouknu na internet. Ano, i předsedové ZO se o setkání dozvěděli z Depeší už v červenci. První písemná pozvánka určená všem členům mi přišla ve středu po akci. Ale jde přece o akci pro všechny členy Svazu! Současně s pozvánkou jsem stejně jako ostatní členové dostala i Výroční zprávu ČSOP 2006 a další brožurku. Škoda, že se pod materiály vydávané ÚVR nikdo nepodepíše, žádný autor, kdo sborník sestavil,… Protože pak bych věděla kdo je kdo, komu záleží na mínění řadových členů i volených činovníků a komu až tak moc ne. Rozumím tomu, že napsat do výročky seznam Sněmem volených činovníků nebylo úplně jednoduché, protože část lidí se v září vyměnila. Přesto si myslím, že i průměrný brigádník s dokončeným středoškolským vzděláním by zvládl porovnat dva seznamy obsahující cca 30 jmen a bez chyb rozdělit jména i bez znalosti osob do škatulek s názvy „do září“, „od září“ a „po celý rok“.

Zaměstnanec kanceláře, který výroční zprávu sestavoval, by pak už jen mohl jména zkontrolovat o to snadněji, že osobně všechny zná. Nechci nikomu organizovat práci, ale myslím si, že výročku by měl psát člověk, který o dané organizaci ví všechno, popř. více autorů majících přehled o jednotlivých činnostech. Pak by se totiž nemohlo stát, že ve Výroční zprávě bude napsáno, že Michal Bláha, Erik Geuss a Yvonna Gaillyová byly členy ÚVR pouze do září 2006 a nikoliv po celý rok.

Výroční zpráva jako taková je poměrně významný dokument, který má číslo ISBN, což mimo jiné znamená, že bude na věky věků uložená nejen v archivu ČSOP, ale i ve všech významných knihovnách.

Ještě něco? Nemohu se zbavit dojmu, že komusi už nějakou dobu nejde o členy Svazu. Ale komu a o co tedy jde?

««« Předchozí text: Prezentace svazu... Následující text: Ekologická olympiáda »»»

Jana Stibralová | 13. 9. 2007 Čt 14.30 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 770x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1]
-MB- mejl web 13. 9. 2007 Čt 16.08

Ta výročka, kterou jsem zatím viděl jen na webu (v pátek jsem ji ještě nedostal a od té doby jsem nebyl doma), působí dojmem, že ji nikdo po zaměstnanci, který ji sestavil, nečetl. Možná by stálo za to, aby příště její finální znění schvalovala ÚVR ať už na některém svém jednání nebo elektronicky. Více oí víc vidí. Ale co se starám, když prý nejsem členem ÚVR. U mě bych se s tím ještě jakž takž vyrovnal, ale u Erika a Yvonny, kteří celý rok docházeli na jednání předsednictva, mi to přijde opravdu trestuhodné. Nezbývá než 8-O :-( :-x

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin