Studie vytipovala, kam s větrníky

obrazek Plzeň – Nejvýše dvacet větrných elektráren, a to ve skupinách po třech až čtyřech, by mohlo vzniknout na čtyřech územích, které v regionu zkoumala studie České zemědělské univerzity. Lokality, kde byl největší zájem investorů, reprezentují desetinu území Plzeňského kraje.

„Nejlépe vyšlo Kralovicko na severním Plzeňsku a Soběšicko na Klatovsku,“ uvedl zpracovatel studie Petr Sklenička. Oblasti u Všerub na Domažlicku a Kasejovicko na jihu Plzeňska nejsou vhodné.

„Studie, která bude sloužit obcím jako podklad pro rozhodování, zkoumala oblasti pouze z hlediska krajinného rázu a ochrany přírody, a nezkoumala, zda tam fouká vítr nebo ne. To už je věcí investora,“ řekl Sklenička, který už zpracovával koncepci ochrany přírody a krajiny Plzeňského kraje. Dokáže si prý představit, že by větrníky mohly vzniknout také v jiných částech regionu, kde by ke krajinářským a ekologickým střetům nedocházelo.

Na Kralovicku, které vyšlo nejlépe, vytipovala studie dvě území – na západ až ke Kožlanům a na sever k Vysoké Libyni, kde jsou velké plochy orné půdy a vysoké silo. Východně od Soběšic na Klatovsku jsou dvě menší vhodné lokality. U obou by šlo o celkovou výšku větrníku do 120 metrů.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – plzeňský kraj

Autor: (ČTK)

««« Předchozí text: Registrační číslo - co to je? Následující text: Ministři zastavili kácení u silnic »»»

-MB- | 27. 3. 2007 Út 18.35 | Co se píše | trvalý odkaz | tisk | 692x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin