Zpět na úvodní stránku

Co dělat při zapomenutí hesla

Pokud jsi (jediný) admin a zapomeneš heslo, tak jsi tam, kde záda ztrácejí dobré jméno. Pomůže ti jen jedna věc: musíš se přihlásit přímo do mysql databáze přes rozhraní tvého webhostingu, v databázi, která patří k systému, najít tabulku web_users, v ní najít řádek, který patří tobě (poznáš to podle údajů) a tento řádek je nutné editovat tak, aby jsi smazal heslo. V políčku pro heslo musí zůstat prázdná hodnota, a ne ten mišmaš znaků.

Pozor! Nepomůže, když zadáš přímo do databáze heslo nové! Pokud ti něco říká md5 šifrování, pak asi chápeš, pokud ne, tak nepochopíš. Jedeme dál.

Je-li databáze takto upravena, přejdi na přihlašovací stránku admina a zadej pouze svoje uživatelské jméno a potvrď formulář. Záhy budeš vyzván k opětovnému vyplnění uživatelského jména a nově hesla (a ještě jednou pro kontrolu). Po uložení se systém vrátí na úvodní stránku a ty se už obvyklým způsobem přihlašuješ do systému.

Ještě dodám, že zapomeneš-li heslo a jsi admin a v systému je ještě další admin, pak může tvé heslo vymazat přes administraci on. Není nutné zasahovat manuálně do databáze.

Zapomenuté heslo běžného uživatele

Zapomene-li heslo normální uživatel (bez administrátorských práv), je celý proces mnohem snažší. Nejdříve tě o tom musí nějak vyrozumět. Třeba si i nějak ověř, zda jde opravdu o něj a ne někoho, kdo se za něj vydává (jsem holt paranoidní). Pak přejdi na správu účtu (musíš být admin) u jeho záznamu klikni na "editovat" a dole pod formulářem s nastavením práv je tlačítko Vymazat heslo. Klikni, potvrď, a oznam onomu uživateli, co musí udělat, aby si nastavil nové. Postup je identický jako v třetím odstavci.