Zpět na úvodní stránku

Jak vkládat Webzdarma.cz banner

Webzdarma.cz je hodně oblíbený free-hosting a věřím, že na něm pojede nejeden web poháněný tímto systémem. Podmínkou ovšem je, že se na stránce vyskytne reklamní banner. Skrýt jej je snadné, ale je to podraz na administrátory serveru, kteří se denodenně vzdávají svého volného času, aby tvůj web jel... a zobrazování banneru je jediná tvoje platba.

Jednou z možností nastavení je nechat vkládat banner na každé stránce dole. Tam už nikoho neobtěžuje. Sice nevím, jak moc tenhle tutorial pomůže, ale nejvíce ze všeho mě štve, když narazím na web se svým systémem a úplně nahoře bliká nějaký šeredný banner. Tím celkem jednoduše poznám, že uživatel ani nenakoukl do nápovědy...

Přihlaš se do administrace svého účtu na webzdarma.cz, v nastavení máš sekci vkládání reklamy. Vyber možnost vkládání nahoře, a do políčka níže vepiš wz-banner.php.

Takhle by se mohlo zdát, že se reklama přesto vloží nahoru jako první věc ve stránce, ale není to tak. Reklama se bude vkládat právě do onoho souboru, který jsi tam uvedl. A kam se bude obsah tohoto souboru vypisovat, to už si určíš sám umístěním zástupného tagu <%WZBanner%>. Nejlépe do patičky.

Někdy se vyplatí chvíli počkat, protože server na tuto změnu nezareaguje hned... a pokud se reklama stále objevuje nahoře, bude nutné přehrát soubory systému. Server do nich totiž vkládá reklamu napevno, ale už ji neodstraňuje. Stačí přehrát jen soubory, co nejsou v žádných složkách (tedy ne soubory ve složce admin a pod). A dej si pozor, ať si nepřehraješ login.php.