Zpět na úvodní stránku

O podepisování komentářů

Možná se někdo bude divit, proč všechno kvůli takové pitomě takhle komplikuju, ale časem by to mohl pochopit. Nezřídka na web dorazí hulvát či hovado a svoje tlachy podepíše přezdívkou/jménem, které používá samotný autor.

Někdo s tím možná dokáže žít, ale jiní ne. A pro ty existuje autorizace komentářů.

Veškerý fígl je v tom, že systém nedovolí vložení jména (u komentáře), které se shoduje s nějakým reálným jménem kteréhokoli autora. Pokud tedy na webu přispívá třeba pět lidí (jsou to autoři) a jeden z nich je Standa Gross, pak nelze konvenčními prostředky dosáhnout podepsání komentáře tímto jménem. Systém tak brání zkompromitování svých autorů.

A pokud chce tento opravdový uživatel Standa Gross vložit komentář, pak se podepíše takto: uživatelské jméno+heslo. Systém při ukládání zjistí, že jde o oprávněného uživatele (autora) a zjistí si jeho reálné jméno (které si uložil v administraci), aby ho tímto reálným jménem mohl podepsat.

Pokud by tedy tento náš oblíbený uživatel Standa Gross měl přihlašovací údaje standa a heslo grebenicek, pak do kolonky pro jméno napíše standa+grebeníček a komentář se uloží se jménem Standa Gross.

Jenže nehody se stávají a heslo je docela důležité. Můžete se upsat, nevšimnout si toho a vaše heslo pak bude půl dne viset na webu a přímo lákat ke vstupu do administrace ty, kteří vědí, o čem je řeč. Proto je nyní i možné uložit si heslo speciální přímo pro účely této funkce, které mohou používat všichni autoři. Pokud jej náhodou někdo získá, nic se nestane - s tímto heslem se do administrace nepřihlásí, maximálně uloží komentář tvářící se jako autorizovaný.

Toť vše.